Aktualności

Chcesz poznać bliżej konopny świat? Jesteś pasjonatem marihuany i chcesz być na bieżąco ze wszystkimi konopnymi nowinkami? Dobrze trafiłeś! Nasionamarihuany.com.pl to przestrzeń stworzona dla wszystkich miłośników tej wszechstronnej rośliny. Dzięki nam poznasz każde jej oblicze. Wchodzisz w to?

Zdajemy sobie sprawę, jak wiele kontrowersji wzbudza marihuana. Wszędzie, gdzie się pojawi wywołuje dyskusje. Ciebie również chcemy do takich dyskusji sprowokować, a przynajmniej do pewnych refleksji. Mało kto bowiem ma świadomość tego, jak niezwykłą rośliną są konopie. Jakie mają zastosowanie? Jak długo ludzkość korzysta z ich mocy? Czym są konopie indyjskie i co różni je od konopi siewnych? W jakiej formie można przyjmować medyczną marihuanę? I wreszcie, gdzie z bliska można przyjrzeć się tej roślinie i jej właściwościom? Odpowiemy na każde Twoje pytanie!

Nasionamarihuany.com.pl to blog, który powstał dzięki pasjonatom konopi. Doskonale znamy ten świat i chcemy Ci go przybliżyć. Na bieżąco będziemy Cię informować, gdzie odbywają się targi konopne oraz inne wydarzenia związane z tematem marihuany. Możesz liczyć na świeżutką garść akutalności z Polski i ze świata. Gdzie można legalnie uprawiać i palić konopie? Gdzie produkuje się najwięcej marihuany? Jak wyglądają badania nad tą rośliną? Jesteśmy otwarci na wszystkie najważniesze informacje i nic nie umknie naszej uwadze, a dzięki temu również i Twojej. Bądź na bieżąco!

Podkreślamy jednak, że informacje, które znajdują się na blogu nasionamarihuany.com.pl mają charakter wyłącznie edukacyjny. Posiadanie, sprzedaż oraz uprawa konopi w Polsce są nielegalne. Nasze prawo dopuszcza jednak możliwość zakupu nasion marihuany w celach kolekcjonerskich. Z myślą o takich pasjonatach tworzymy tę wyjątkową przestrzeń. Odkrywaj z nami ten zaskakujący świat!

Targi Konopne w Warszawie (9-10 grudnia 2017)

Konopie to jak dotąd jedyna na świecie roślina, którą wykorzystać możemy jako pokarm, olej opałowy, a również ta z której zrobimy materiał na ubrania, papier, samochód, czy przy pomocy której wybudujemy dom. A gdy będziemy chorzy pomoże nam odzyskać siły i wrócić do zdrowia. Cannabis sativa L. może być stosowany w różnych sekcjach przemysłu. Aktualnie wykorzystujemy dosłownie promil możliwości jakie daje nam ta roślina. 

Konopie indyjskie - co to takiego?

Rozpatrując pojęcie konopi, niezwykle ważną rzeczą jest wcześniejsze sprecyzowanie takich pojęć jak konopie siewne (cannabis sativa) oraz konopie indyjskie (cannabis indica). Jest to istotne, ponieważ jakie jest najczęściej spotykane skojarzenie słysząc – konopie? Ankiety wykazały, że najczęstszym skojarzeniem są na pierwszym miejscu narkotyki, na drugim miejscu uplasowały się konopie jako materiał uszczelniający (...)