Magiczne trzy litery T, H i C tworzą THC, czyli skrót związku chemicznego wytwarzanego przez roślinę. Mowa o roślinie marihuany, która produkuje ponad 400 różnych związków chemicznych. Jednym z nich jest tetrahydrokannabinol. Dlaczego to właśnie niemu poświęcamy tyle uwagi?

Wszystko dlatego, że ten jeden związek wchodzi w interakcje z ludzkim organizmem w taki sposób, że powoduje tzw. „haj” w przeciwieństwie do innych. Nazywa się Tetrahydrokannabinol.

Dlaczego THC oddziaływuje na człowieka?

THC jest jednym z wielu związków chemicznych występujących tylko w rodzaju konopi indyjskich, naukowcy nazywają je kannabinoidami. Jednak THC jest wyjątkowy wśród całej reszty ponieważ wykazuje działanie silnie psychoaktywne.

Dziesięciolecia pytań, na które nie udzielono odpowiedzi, co do bezpieczeństwa zakresu działań rośliny zniekształciły społeczne zrozumienie konopi indyjskich. Obecne postrzeganie rośliny produkującej THC to nielegalny narkotyk na świecie.

Czym jest THC? 

THC to skrót od pełnej nazwy związku chemicznego w marihuanie. Tetrahydrokannabinol jego specjalistyczna nazwa chemiczna to (-) - trans-delta 9-tetrahydrokannabinol.

Można śmiało próbować wypowiedzieć jednym tchem pełną nazwę, ale nie każdemu się to udaje. TE-tra-HY-dro-CAN-na-bin-OL. Łatwo?! 

Delta-9 Tetrahydrokannabinol jest psychoaktywny. Słowo to odnosi się do sposobu, w jaki THC stymuluje określone reakcje w układzie nerwowym. Działanie psychoaktywne ogólnie, ale nie zawsze, związane z euforią, czasem jest to wyciszenie. THC jest psychoaktywny, ponieważ wpływa na nasze zachowanie, którego nie możemy kontrolować.