Bóle migrenowe to bardzo uciążliwa przypadłość. Dotyka bardzo wiele osób w naszej populacji i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Do tej pory nie zbadano przyczyn powstawania tych okropnych bóli głowy. Co za tym idzie nie ma leku który by skutecznie leczył migrenę. W poszukiwaniach leku próbowano już wszystkiego, okazuje się, że marihuana medyczna dla pacjentów może okazać się zbawienna.

Konopie znane są już od tysięcy lat wstecz. Nasi przodkowie znali już leczniczą moc tej rośliny i korzystali z jej dobrodziejstw. Marihuana medyczna, czyli ta z większą zawartością CBD wykorzystywana jest w leczeniu wielu schorzeń. Od niedawna z receptą od lekarza dostaniemy ją w polskich aptekach.

Czy pokona migrenę?

Amerykańscy naukowcy przez 4 lata prowadzili badania i określali wpływ marihuany na migrenę. Jak wyglądało samo badanie? Grupę badawczą stanowiło 100 osób, które regularnie cierpiały na bóle migrenowe. Dostawali medyczną marihuanę i obserwowano jej wpływ na dolegliwości bólowe. Okazało się, że większość pacjentów zauważyła znaczą poprawę. Ataków migreny było coraz mniej, a te które się pojawiały nie były już tak uciążliwe jak przed eksperymentem. Badanie to pozwoliło na wstępne teorie, iż konopie mogą pomagać w leczeniu migreny. Dalszy ciąg badań w tym temacie trwa, a naukowcy starają się ustalić odpowiednią dawkę jaką należy przyjmować, by można było leczyć ataki migreny i inne bóle głowy. Niebawem może i na tę przypadłość będzie można uzyskać receptę od lekarza i problem migreny będzie się dawał rozwiązać.

Jaka forma przyjmowania marihuany?

U pacjentów stosuje się dwie formy leczenia. Pierwsza z nich to palenie marihuany, a druga połykanie pastylek z wyciągiem z konopi. Obie okazują się skuteczne w badaniach, które do tej pory zostały wykonywane przez naukowców. 

Niestety mało badań

Prawo w wielu krajach jednak ogranicza naukowców i badania, dlatego nie są znane jeszcze właściwości tej rośliny w leczeniu chorób. Przesłanki z nielicznych badań, z różnych stron świata donoszą, że ma ona moc która będzie w stanie pokonać wiele schorzeń. Może niebawem zmieni się to i badacze będą mogli sprawdzać siłę i moc tej rośliny, a przeprowadzane badania będą naukowym potwierdzeniem jej leczniczych właściwości.