Odmiany konopi rozróżniają się na takie nadające się na zewnątrz i w pomieszczeniach. Szczepy marihuany mogą być indoor albo outdoor. Wybór odpowiedniej odmiany uzależniony jest od różnych czynników i warunków klimatycznych. W Polsce zabroniona jest hodowla marihuany, jednak zagraniczni growerzy opisują odmiany i ich rozwój w literaturze. Poniższy artykuł powstał wyłącznie w celu przełożenia zagranicznych informacji.

Szczepy marihuany zazwyczaj lubią wysokie temperatury i słońce. Dobrym klimatem jest hiszpański klimat, dlatego wiele producentów nasion tam ma swoje odmiany. Outoorowe uprawy są podobno tańsze, gdyż do pomieszczenia potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Przedstawimy 3 najpopularniejsze na świecie odmiany marihuany.

Early Skunk

Producentem tej odmiany jest Sensi Seeds. Z opisu wiemy, iż konopia ta charakteryzuje się wysoką odpornością na pleśń i szybko kwitnie. Jej źródło powstania to połączenie Early Pearl ze Skunkiem. Powstały szczep to głównie indyjka. Jak wygląda roślina możemy podziwiać na zagranicznych zdjęciach, a z opisu wiadomo, iż tworzy duże topy pokryte obfitą żywicą.

Money Maker

Ciekawa odmiana o przyjemnej nazwie. Przeznaczona jest dla wszystkich, gdyż nie jest wymagająca. Jej rozwój charakteryzuje się  tworzeniem gęstych topów wydzielających przyjemny wabiący owady zapach. Okres kwitnienia Money Maker to 5-7 tygodni. Z nieoficjalnych źródeł podobno serwują ją w znanych coffee shopach w Amsterdamie.

Critical

Osoby które interesują się tematem konopi na pewno znają jej nazwę. Critical to już legenda. Jest to szybki szczep, w którym okres kwitnienia to około 50 dni. Podczas rozwoju tworzy duże topy, które bardzo obficie pokryte są żywicą. Critical pochodzi od Afghani i Skunka. Badacze na świecie oznaczyli ilość THC na poziomie około 18%.

Prawo w Polsce surowo zabrania uprawy marihuany. Powyższy artykuł jest wyłącznie przełożeniem zagranicznych wiadomości o odmianach. Nie zachęcamy do uprawy i nie należy czerpać wiedzy z tych informacji i przekładać na praktykę.