Jak podają statystyki, na rynku spotkać można się obecnie z około 779 odmianami konopi. Każda z nich posiada unikalny smak, zapach, proporcje kannabinoidów oraz właściwości. Jednym ze szczepów jest Amnesia Haze. W jaki sposób jest on wytwarzany i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Odmiana Amnesia Haze powstaje na skutek skrzyżowania ze sobą szczepów takich, jak chociażby Afghani, Jamaican, Hawaiian czy Thai. To roślina stosunkowo łatwa w uprawie, która może być hodowana tak outdoor, jak i indoor. W pierwszym przypadku wymagany jest jednak gorący klimat oraz duże zaangażowanie hodowcy. Związane jest to z faktem, iż odmiana ta jest podatna zarówno na zmienne warunki atmosferyczne, jak i na pleśń. Jako że Amnesia Haze kwitnie przez około 10 — 12 tygodni, najlepiej nadaje się do hodowania w szklarniach. Roślina ta osiąga nawet 2 metry wysokości. Z 1 m2 hodowli uzyskać można jednorazowo od 650 do 700 g.

W Amnesii Haze dominują geny Cannabis Sativa — stanowią one 70%. Zawiera ona od 20 do 25% THC. Do cech charakterystycznych szczepu zaliczyć można gęste kwiaty o cytrusowym zapachu. W ich aromacie wyczuwalne są również nuty pikantne oraz korzenne, które są charakterystyczne dla szczepów typu haze. Odmiana ta posiada topy o stożkowym kształcie. Amnesia Haze wyróżnia się gładkim dymem, a jej zapach utrzymuje się w powietrzu przez długi czas.

Dostępna na komercyjnym rynku Amnesia wytwarzana jest w znaczącej mierze przez 2 firmy z siedzibą w Amsterdamie. Są nimi Soma Seeds oraz First Medical Seeds.

Jakie odczucia daje Amesia Haze? Po jej zapaleniu do czynienia mamy z natłokiem myśli i wyostrzoną świadomością, co prowadzić może do przyjemnego uczucia euforii. Dodatkowo, wyraźnie obserwowalny jest wzrost energii oraz poprawa nastroju. Znajdujące się w Amnesia Haze geny indica sprawiają, że szczep ten doskonale sprawdza się u osób szukających odprężenia. Haj wywołany szczepem Amnesia Haze skutecznie relaksuje zarówno ciało, jak i umysł i jest długotrwały. Opisywana odmiana nie jest stosowana w medycynie. Właściwości tego szczepu dostrzeżone zostały jednak na wielu branżowych wydarzeniach. Odmiana ta wygrała odbywający się w 2004 roku Cannabis Cup, a 8 lat później w tym sam konkursie otrzymała tytuł najlepszej sativy.

Odmiana ta stanowi znakomitą propozycję dla osób borykających się z zaburzeniami koncentracji oraz apetytu. Świetnie sprawdzać będzie się ona również w walce ze skutkami permanentnego stresu, stanami lękowymi czy depresją. Po szczep ten sięgnąć można także w celu złagodzenia migreny czy nudności.

Jakie negatywne skutki wystąpić mogą po zapaleniu Amnesia Haze? U pewnego odsetka użytkowników pojawić może się uczucie paranoi. Sprawia to, że osoby początkujące, swoją przygodę z tą odmianą zaczynać powinny od niewielkich dawek.