Każdy pasjonat i znawca konopi, bez wątpienia, kojarzy tę odmianę. Amnesia Haze to, pod wieloma względami, wyjątkowy szczep marihuany. Czym zasłużyła sobie na takie miano? Sprawdziliśmy zagraniczną literaturę i oto co wyczytaliśmy.

Literatura i opisy ze stron producentów donoszą:

Wielka moc, niebotyczne plony i intensywne doznania – tak w skrócie można by opisać tę odmianę marihuany. Już na pierwszy rzut oka widać zatem, że to szczep, obok którego po prostu nie można przejść obojętnie. Kiedy genetyka Haze przybyła do Holandii, stała się podstawą rozmaitych, godnych uwagi, hybryd. Do tej grupy, z całym przekonaniem, zaliczymy również odmianę Amnesia Haze. Przyjrzyjmy się jej zatem.

Amnesia Haze – genetyka

Amnesia Haze powstała na bazie legendarnej odmiany Haze. W 70% zawiera geny Cannabis Sativa, 30% natomiast należy do Cannabis Indica. Amnesia Haze zawiera nawet 22% THC. Poziom CBD jest raczej niewielki. Szczep ten nie jest wykorzystywany w medycynie, ale bardzo doceniany w świecie konopi. Amnesia Haze jest laureatką wielu prestiżowych nagród. 

Amnesia Haze – najlepsze plony

Amnesia Haze jest rośliną stosunkowo łatwą w uprawie. Może być hodowana zarówno outdoor, jak i indoor. Jednak odmiany outdoor wymagają bardzo ciepłego, wręcz gorącego klimatu (północna Afryka, Kalifornia) i dużego zaangażowania (roślina wrażliwa na zmienne warunki atmosferyczne, pleśń). Ze względu na długi czas kwitnienia (od 10 do nawet 12 tygodni)  znacznie lepiej sprawdza się w szklarniach. Roślina może osiągnąć nawet 2 metry wysokości, chociaż w większości przypadków wyrasta maksymalnie półtora metra w górę. Gwarantuje bardzo duże plony – 650-700 gramów z metra kwadratowego. Amnesia Haze może być z powodzeniem uprawiana techniką scrog.

Amnesia Haze – długie czekanie warte swojej ceny

Amnesia Haze to odmiana dla cierpliwych. Jednak po długim okresie kwitnienia gwarantuje doskonałe zbiory. Szczep ten wyróżnia się owocowym, bardzo świeżym smakiem i aromatem. Amnesia Haze, ze względu na bardzo wysoki poziom psychoaktywnego THC, zapewnia niezwykle intensywne, wręcz ekstremalne doznania. Haj jest wyjątkowo długotrwały oraz relaksujący - odpręża zarówno ciało, jak i umysł.

Legalność

Prawo w Polsce zabrania palenia i uprawy konopi indyjskich! Powyższe informacje są jedynie przełożeniem zagranicznej wiedzy na ten temat. Nikogo nie namawiamy do łamania prawa w naszym kraju.