Odmiany konopi w zależności od swojej specyfiki są wymagające. Przy niektórych konopiach hodowcy i producenci potrzebują świetnych umiejętności i doświadczenia przy hodowli. Zagraniczne magazyny branżowe opisują takie rośliny. Jednak Critical to odmiana przeznaczona również dla początkujących.

Konopie to ogólna nazwa jakże szalenie różnych odmian. Poszczególne szczepy różnią się od innych praktycznie wszystkim. Tym razem pod lupę bierzemy Critical.

Czy to hybryda idealna?

Przypomnijmy najpierw czym jest hybryda? Hybryda to odmiana powstała poprzez skrzyżowanie dwóch lub więcej innych odmian. Takie mieszanki hoduje się z myślą powstania roślin o idealnych cechach. Taką hybrydą idealną niektórzy nazywają Critical.

Critical powstała z połączenia dwóch odmian Sativa 70% i Indica 30%. Jej źródło znajdziemy w szczepach Afghani oraz Skunk. Zawiera wiele substancji aktywnych, najpopularniejsze to THC i CBD. Tej pierwszej jest w roślinie 15-18%.

Z literatury wiemy i hodowcy marihuany podkreślają, że jest to odmiana łatwa w uprawie oraz wyjątkowo odporna. Jej okres kwitnienia jest stosunkowo krótki. W porównaniu do innych odmian ta może być hodowana indoor i outdoor. Jej wzrost nie osiągnie wysokości wyższej jak 1 metr, jednak rośnie bardzo gęsto. Jak twierdzą światowi hodowcy Critical nie ma rygorystycznych wymagań klimatycznych, w zimniejszych rejonach również udawało się uzyskać z niej całkiem spore plony.

Mocna odmiana

W krajach, gdzie marihuana jest legalna, palacze cenią jej przyjemny aromat. Najprościej jej smak porównuje się do słodkiej mięty. W branżowej literaturze opisują ją jako mocną odmianę, ale znajdują się również opinie o jej łagodności. Critical pozwala się zrelaksować i oderwać przez co jest na pewno w czołówce ulubionych odmian na całym świecie.

Ze względu na jej hodowlę i właściwości okrzyknięta została ideałem wśród konopi.