Dlaczego Jack Herer cieszy się mianem legendarnej odmiany marihuany? Co sprawia, że to jeden z najczęściej nagradzanych szczepów? Bierzemy pod lupę tę odmianę i spróbujemy odpowiedzieć na pytania. 

Szczep ten swoją nazwę zawdzięcza znanemu działaczowi na rzecz marihuany. Jack Herer był prawdziwym aktywistą, królem konopi, autorem bestsellera – „The Emperor Wears No Clothes”. Odmiana Jack Herer powstała w Holandii, w latach dziewięćdziesiątych. Zyskała tam między innymi miano najbardziej popularnej medycznej odmiany. Poznajmy ją bliżej. 

Jack Herer – niezwykła hybryda

Jack Herer to jedna z najpopularniejszych odmian marihuany na świecie. Jest zdobywczynią wielu nagród w różnorodnych prestiżowych konkursach. Powstała z połączenia bardzo mocnych i cenionych szczepów, mianowicie Northern Lights #5, Sativa Haze oraz Shiva Skunk.

Ta w głównej mierze Sativa może poszczycić się bardzo wysoką zawartością THC – od 18% do nawet 23%. Poziom substancji CBD, znanej ze swych leczniczych właściwości, nie jest zbyt wysoki (maksymalnie 0,20%), mimo to odmiana wykazuje szereg terapeutycznych właściwości. Swego czasu była jedyną oficjalnie wypisywaną przez holenderskich lekarzy odmianą marihuany.

Jack Herer – bogate zbiory

Ta odmiana marihuany gwarantuje bardzo dobre zbiory. Hodowca może liczyć nawet na 550 gramów plonów z metra kwadratowego. Jack Herer sprawdzi się zwłaszcza w warunkach Indoor. Czas kwitnienia tego szczepu wynosi 7-9 tygodni. To niewielka roślina – wyrośnie maksymalnie na 100-130 cm. Kiedy dojrzewa, wygląda jakby była posrebrzona – pokrywa się bowiem ogromną ilością przezroczystych włosków.

Jack Herer – wyjątkowy potencjał

Jack Herer wyróżnia się niebanalnym aromatem. Wyczujemy tu zapach sosny z nutą ostrych przypraw, ale również cytryn i pomarańczy. Niektórzy porównują go do zapachu ciasta. Smak natomiast przywodzi na myśl soczystą owocową sałatkę, w której nie brakuje ostrych przypraw, a także sosnowych i ziemistych akcentów.

W działaniu Jack Herer przypomina klasyczną Sativę – przyjemnie pobudza, uwalnia kreatywne myślenie i wprowadza w euforię, a także łagodnie relaksuje. Odmiana ta jest wykorzystywana w medycynie. Łagodzi stres, nerwicę i depresję, ale świetnie radzi sobie również z przewlekłym bólem czy migreną.

Powyższy artykuł jest wyłącznie informacjami o odmianie zaczerpnięte od zagranicznych producentów. Przetłumaczyliśmy zagraniczną literaturę by wiedzieć czym zajmują się w krajach gdzie marihuana jest lagalna. Przypominamy, że w Polsce zabroniona jest uprawa, posiadanie i palenie konopi indyjskich! Za złamanie prawa grozi kara pozbawienia wolności.