Jakie są lecznicze właściwości medycznej marihuany? Parę słów o znanej odmianie Medical Mass. Czy może jeszcze o niej nie słyszeliście? W takim razie zachęcam do lektury.

Parę słów z historii, już tysiące lat temu znana była marihuana. Roślinę stosowano w celach leczniczych, mimo tego już wtedy budziła kontrowersje. Grono przeciwników obawiało się konopi z uwagi na jej skutki psychoaktywne. W dzisiejszych czasach również konopia indyjska ma swoich zwolenników i przeciwników. Medyczna marihuana i jej zbawienne działanie na lata było lekko zapomniane, by obecnie znów zyskiwała na popularności. Medical Mass to odmiana medyczna.

Genetycznie Medical Mass to połączenie Medical Madre i Critical. Te dwie odmiany są popularne I cenione, więc co dopiero ich połączenie. Obie lecznicze łączące w sobie Indica I Sativa. W Medical Mass znajdziemy 60% Indyjki I 40% Sativy.

THC czyli związek wywołujący działanie psychoaktywne w tej odmianie jest w niskim stężeniu, bo około 10%. W medycznych odmianach właśnie chodzi o małą zawartość THC a dużą CBD. Tej drugiej w Medical Mass znajdziemy wysoką zawartość co czyni ją odmianą medyczną. 

Dobre zbiory, szybkie kwitnienie

W wielu krajach hoduje się marihuanę medyczną, by móc później dostarczyć ją chorym i potrzebującym. W Polsce prawo na to nie pozwala. Jednak przybliżymy jak to wygląda za granicami naszego kraju u producentów farmaceutyków na bazie medycznej marihuany.

Medical Mass uprawia się zarówno w warunkach outdoor oraz indor. Outdorowe odmiany są nieco wyższe, bo 150 cm, w drugim przypadku wzrost rośliny dochodzi tylko do ok. 100cm. Okres kwitnienia nie jest długi, wynosi od 7 do 8 tygodni. Ważne dla producentów są jej plony, w tym przypadku ilościowo i jakościowo roślina bardzo zyskuje na wartości. Dzięki tej roślinie i jej zadowalającym wzroście na świecie można leczyć niektóre schorzenia i choroby.

Medical Mass dla chorych

Dzięki małej zawartości THC i sporemu stężeniu CBD, Medical Mass jest bezpieczna do leczenia pacjentów. Medical Mass doskonale łagodzi ból, nie powodując przy tym odurzenia, co jest dużym plusem dla pacjentów. Ta odmiana doskonale relaksuje i pomaga pacjentom w trudnych chwilach ich choroby. Stosowana jest w leczeniu bezsenności, nerwicy i różnego rodzaju lęków.

Przypominamy o prawie obowiązującym w naszym kraju! W Polsce zabronione jest palenie, uprawa i posiadanie marihuany!