Blueberry z angielskiego oznacza borówkę amerykańską. Sezon na te owoce już rozpoczęty, na bazarkach i miejskich targach można bez problemu kupić już małe filetowe kulki. Nazwa blueberry to nie tylko owoce, dotyczy również odmiany konopi indyjskiej. Miłośnicy marihuany zachwycają się nią już od kilkudziesięciu lat. Bez cienia wątpliwości można nazwać ją odmianą legendarną. W Polsce nie możemy korzystać z niesamowitej konopi Blueberry, ale tak samo jak owoce na targu możemy kupić jej nasiona – oczywiście w celu kolekcjonerskim. 

Popularna już w XX wieku

Pierwsze doniesienia w literaturze na temat tej niezwykłej odmiany Blueberry znajdziemy już w latach 70-tych ubiegłego wieku. Z opisów wynika, iż hodowcy nie znali dobrze tego szczepu, dlatego latami był rozpracowywany i dopieszczany przez miłośników tej odmiany. Obecnie to jedna z najbardziej popularnych odmian marihuany w wielu krajach. Tam gdzie marihuana jest legalna producenci uwielbiają ją hodować.

Charakterystyka Blueberry

Odmiana Blueberry to mieszanka Sativy i Indicy, jednak z dużą przewagą tej drugiej. Aż 80% odmiana cechuje się na typową spokojną Indyjkę. Czym się cechuje, że jest tak uwielbiana? Pierwszym punktem na pewno jest jej zawartość THC, którego stężenie dochodzić może do 20%. Kolejnym aspektem jest jej popularność na świecie i zdobywanie wielu branżowych nagród. Jej wygląd zachwyca każdego, kto ma okazję ją zobaczyć, chociaż na zdjęciu. Jej zakwit to dosłownie mieniąca się paleta pięknych różnorodnych barw. Żywica, która tworzy się w końcowej fazie wzrostu dodatkowo wabi pięknym owocowym zapachem.

 Uwielbiana przez producentów

Odmiany Blueberry mogą być indoor i wzrastać do 130 cm lub outdoor i dorastać nawet do 2 metrów wysokości. Cały okres kwitnienia to ok 10 tygodni. Najważniejszym aspektem dla wielkich producentów, to to, że można ją długo przechowywać. W przypadku dużych firm, ma to znaczenie, gdyż zapobiegnie ewentualnym stratom towaru. 

Czemu Bluebeberry? 

Nazwa jej pochodzi prawdopodobnie od smaku, który jest opisywany jako jagodowy z soczystym owocowym aromatem. Zagraniczna literatura opisuje, iż odmiana działa silnie relaksująco, doceniana jest w środowisku lekarskim. Wykazuje działania lecznicze i odprężające, co pozwala pacjentom uporać się z problemami ich schorzeń. Polecana dla pacjentów z silnymi bólami i zaburzeniami snu.

W Polce zabronione jest hodowla i palenie marihuany! Powyższe informacje o odmianie są podawane wyłącznie w celu edukacyjnym, zaspakajającym ciekawość pasjonatów tematu marihuany.