Na tle setek odmian marihuany Think Different wyróżnia się między innymi konkretną mocą, obfitym plonem i niezwykle subtelnym aromatem. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu szczepowi.

Think Different pochodzi z kolekcji Dutch Passion – producenta, który w latach dziewięćdziesiątych wprowadził technologię nasion feminizowanych. Stworzył również unikalną serię AutoFem, do której należą feminizowane odmiany marihuany kwitnące automatycznie, w tym również nasza bohaterka, czyli Think Different. Czym wyróżnia się ta roślina?

Na początku było nasiono

Zanim przejdziemy do charakterystycznych cech Think Different, dowiedzmy się, jaka jest jej genealogia. Think Different jest efektem poszukiwań szczepu automatycznie kwitnącego, który wyróżniałby się wysoką mocą i obfitym plonem. To, bez wątpienia, udało się selekcjonerowi. Odmiana ta powstała z połączenia AK420 (to hybryda znanego szczepu AK-47) z odpowiednio dobranymi szczepami Ruderalis, czyli dzikich konopi.

Co powstało z takiej mieszanki? Odmiana, która może pochwalić się stężeniem THC na poziomie 18%. Think Different to w 60% Sativa, 20 % stanowi Indica, a pozostałe 20% należy do gatunków Ruderalis. Szczep ten nie jest wykorzystywany w medycynie.

Think Different dla growera

Think Different jest częstym wyborem growerów, nie bez powodu. Jest to odmiana, która nie sprawia większych trudności podczas uprawy, a gwarantuje sowite, dobrej jakości, plony- na poziomie nawet 550-650 gramów z metra kwadratowego. To bardzo jednorodna roślina, która sprawdzi się szczególnie w warunkach Indoor. Maksymalna wysokość, jaką osiąga ta odmiana marihuany, to półtora metra. Czas kwitnienia Think Different wynosi około 9-10 tygodni. 

Subtelna Think Different 

Think Different to bardzo złożony, ale jednocześnie niezwykle subtelny aromat i smak. Wyczujemy w niej odrobinę słodyczy, nutę kwaskowatości połączoną z wonią świeżo zerwanych kwiatów. Jest bardzo przyjemna, a przy tym dyskretna. Think Different to odmiana marihuany o sporej mocy. Stężenie THC na poziomie 18% gwarantuje silne psychoaktywne doznania. Intensywnie pobudza do działania, wprowadza w euforię. Porusza ciało oraz umysł.

Recenzja odmiany oparta jest wyłącznie na zagranicznej literaturze. Cały artykuł ma wyłącznie charakter czysto informacyjny, dla uzupełnienia teoretycznej wiedzy. Prawo jasno zaznacza, iż w Polsce zabroniona jest uprawa konopi indyjskich, dlatego wiedza z powyższego tekstu nie może być wykorzystywana w praktyce!