W konopnym świecie marki NasionaMarihuany.com.pl litera 'G' oznacza Growing

Leksykon konopny NasionaMarihuany.com.pl od A do Z

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z

Genetyka

Genetyka przy prawie marihuany sugeruje pochodzenie  rośliny, zachowanie podczas wzrostu i efekt działania. Patrz -> Domimant

Geny

Geny czyli jakie podłoże genetyczne ma dana roślina, ( w uproszczeniu ) z jakich genów została stworzona np. Critical :to połączenie genów Afganistan Indica i Skunk1.

Grower

krótko, hodowca marihuany.

GrowBox

profesjonalna sztuczna zamknięta przestrzeń uprawna typu indoor ( wewnątrz). Istnieje wiele rozmiarów i rodzajów GrowBox`ów, od małych 40x40x80 , poprzez najpopularniejsze 120x120x220 i wielkie 300x300x220.

Grow

wzrost rośliny

Growing

wzrastanie rośliny, prowadzenie uprawy

Grinder

młynek, rozdrabniacz do suchych topków marihuany, rzecz obowiązkowa a każdym wyposażeniu.

Gleba

Gleba to medium uprawne jedne z kilku rodzajów. Od zwyczajnej ziemi do kwiatków poprzez bardziej zaawansowanie substraty/ mieszanki ziemi kory kokosowej keramzytu itp. Gleba jest uznawane za medium uprawne żywe/organiczne, inaczej niż Coco( kokos) i wełna mineralna.

GrowShop

specjalistyczny sklep z kompletnym, profesjonalnym i niezbędnym zaopatrzeniem do uprawy marihuany i nie tylko.

Germination

z Ang. Kiełkowanie, kiełkowanie zaczyna się od dostarczenia wystarczającej ilości wody do nasiona aby mogło napęcznieć. Po pęknięciu łupiny nasiennej pojawia się korzeń, po zakorzenieniu pojawia się łodyżka i „liście nasienne”. Po pojawieniu się pierwszej pary prawdziwych liści kończy się faza kiełkowania a rozpoczyna faza wegetacji.

Green House

z Ang. Szklarnia. Idealne miejsce do uprawy marihuany, dużo miejsca, naturalne światło, osłona przed nagłymi zmianami atmosferycznymi i stabilna temperatura.