W leksykonie konopnym marki NasionaMarihuany.com.pl litera 'H' oznacza Hemp Oil

Leksykon konopny NasionaMarihuany.com.pl od A do Z

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z

Haszysz

zaschnięta ubita/zlepiona żywica marihuany

Haze

Haze to specyficzny przedział gatunkowy w świecie marihuany. Tak zwany efekt Haze który charakteryzuje się mocnym hajem, rozweselającym i euforycznym a czasem i psychodelicznym uzyskują tylko niektóre gatunki roślin z bogatą zawartością sativy w genach.

Hemp

z Ang. Konopie siewne.

Hybryda

Krzyżówka dwóch odmian z odmiennego gatunku.

Hybryda F1

w uproszczeniu Hybryda F1 roślina która posiada więcej pozytywnych cech i mniej negatywnych niż poszczególni rodzice danej rośliny.

Hydroponika

Uprawa roślin bez potrzeby gleby w krążącej napowietrzonej i odpowiednio nasyconej minerałami wodzie w zamkniętym obiegu. Uprawa hydroponiczna trudniejsza i droższa jest na starcie a tańsza, wygodniejsza i prostsza w kolejnych cyklach uprawnych. Zwiększa plony, zmniejsza nakłady pracy i oszczędza wodę.

HPS

lampa sodowa HPS to wysokoprężna i prądożerca żarówka używana w growboxach do uprawy marihuany i innych roślin. Wytwarza spektrum światła dzięki której następuje fotosynteza która jest niezbędna do wzrostu i kwitnienia rośliny.

Harvest

z Ang. Żniwa lub zbiór. Ścięcie i przetworzenie dojrzałej rośliny.

Hemp Oil

olej konopny, szeroko stosowany w kosmetyce, przemyśle spożywczym i budowlanym. Oleje konopne dzielą się generalne na 2 grupy Te z zawartością  THC/CBD lub bez.

Haj

efekt po spaleniu/zjedzeniu/zaabsorbowaniu marihuany do organizmu poprzez płuca lub układ trawienny. Trwa od kilkunastu minut do kilku godzin w zależności od ilości i gatunku marihuany.