W konopnym świecie marki NasionaMarihuany.com.pl litera 'T' oznacza THC

Leksykon konopny NasionaMarihuany.com.pl od A do Z

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S Ś T U V W X Y Z

THC 

Tetrahydrokannabinol (THC)

organiczny związek chemiczny z grupy kannabinoidów, w przypadku marihuany jest odpowiedzialnny za jej psychoaktywne działanie.Substancja ta jest niemal nierozpuszczalna w wodzie, rozpuszcza się natomiast w rożnego rodzaju rozpuszczalnikach organicznych takich jak alkohol oraz tłuszcze. Jest praktycznie nierozpuszczalny w wodzie, natomiast rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych, np. alkoholu, tłuszczach. Najczęsciej THC utożsamiane jest z izomerem o nazwie trans-Δ9-tetrahydrokannabinol. Stężenie THC w konopiach jest dość zróżnicowane, w przypadku niektorych najmocniejszych odmian potrafi przekraczać nawet 25%, najczęściej znajduje się w przedziale 12%-20%.

Topy

potoczna nazwa żeńskich kwiatów konopi indyskich, które to po osuszeniu tworzą susz konopny - marihuanę. Pierwsze topy można zauważyć już na etapie początkowym kwitnienia i zwiększają swoją objętość i masę wraz z czasem. Gotowe do suszenia kwiatostny zawierają w sobie około 70% wody.

Terra

dosłowne tłumaczenie z ang. - ziemia

Trichomy

są to występujące u roślin marihuany wielokomórkowe wytwory skórki przypominające włoski, znajdują się w nich  gruczoły odpowiedzialne m.in. za produkcję kannabinoidów, większość THC jakie jest w roślinie znajduje się właśnie w wydzielinie - żywicy, która produkowana jest przez te gruczoły.