Kielce - odbierz nasiona marihuany osobiście

Kielce – spotkaj się z nami!

Kielce to jedno z bardziej znanych miast w Polsce. Z czym się kojarzy? Pewnie wielu z Was od razu do głowy przychodzi znany polski raper - Liroy i hasło „scyzoryk”. Słusznie. Dlaczego jednak mieszkańców tego miasta nazywa się „scyzorykami”? Przedstawimy Wam krótką historię Kielc i zapoznamy z tym wyjątkowym miastem. W Kielcach możecie również spotkać się z nami! Nasionamarihuany.com.pl – jesteśmy do Waszej dyspozycji!

W Kielcach, podobnie jak w Warszawie, możecie osobiście odebrać swoje zamówienia ze sklepu nasionamarihuany.com.pl. Nasze sklepy stacjonarne znajdziecie natomiast w Krakowie i Łodzi.

Korzystajcie z tych wygodnych opcji!

Wystarczy, że napiszecie do nas maila na: info@nasionamarihuany.com.pl lub skontaktujecie się z nami telefonicznie: +48 534 920 920. Ustalimy dogodny termin oraz miejsce, a następnie osobiście dostarczymy Wam zamówienie. Cenimy Waszą prywatność, dlatego możecie liczyć na absolutną dyskrecję! Poznajmy miasto, w którym jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Kielce to miasto położone w środkowo-wschodniej części Polski, w Górach Świętokrzyskich. Jest stolicą województwa świętokrzyskiego. Miasto leży nad rzeką Silnicą, która jest dopływem Bobrzy. Na terenie Kielc znajduje się wiele rezerwatów przyrody. Charakterystyczne dla miasta są spore różnice poziomów, a także specyficzna gwara kielecka. Kielce wraz z otaczającymi je miastami tworzą kielecką aglomerację. Pełnią funkcję regionalnego centrum kulturalnego, naukowego, a także gospodarczego. W Kielcach mieszka blisko 200 tysięcy osób, a powierzchnia miasta wynosi 109,45 km2.

Do Kielc chętnie przyjeżdżają studenci. W mieście działa 12 szkół wyższych, w tym między innymi Uniwerystet Jana Kochanowskiego, Politechnika Świętokrzyska, Wyższa Szkoła Administracji Publicznej, Wyższa Szkoła Handlowa im. Bolesława Markowskiego czy Wyższa Szkoła Umiejętności im. Stanisława Staszica. 

Kielce są ważnym węzłem komunikacyjnym. Miasto przecinają drogi krajowe i międzynarodowe. Transport kolejowy funkcjonuje tu już od 1885 roku. Znajduje się tu obecnie kilka dworców kolejowych, które łączą Kielce z wieloma ważnymi polskimi miastami. W mieście funkcjonuje również cywilne lotnisko sportowe Kielce-Masłów, które przyjmuje samoloty do 20 pasażerów. W 2006 roku władze miasta zdecydowały o budowie portu lotniczego, jednak różnorodne komplikacje nie pozwoliły na ukończenie inwestycji.

Kielce są jednym z bardziej sportowych miast w Polsce. Działa tutaj ponad 100 różnorodnych sportowych stowarzyszeń i klubów. Miasto może pochwalić się między innymi jednym z najnowocześniejszych w Polsce stadionem piłkarskim. Znajdują się tu również: hale sportowe, tor wyścigowy, Stadion Lekkoatletyczny i pływalnie. W Kielcach działa kilka znanych klubów, między innymi Korona Kielce, Effector Kielce, Vive Tauron Kielce czy UMKS Kielce.

Kielce to miasto, które warto odwiedzić. Znajduje się tutaj bowiem wiele turystycznych atrakcji oraz szlaków turystycznych. Godny uwagi, bez wątpienia, jest Pałac Biskupów Krakowskich, wzniesiony w XVII wieku, gdzie mieści się Muzeum Narodowe z ogrodem włoskim. Na terenie miasta znajdują się również: Bazylika katedralna Wzniebowzięca NMP (z XII wieku), Kościół św. Wojciecha, Pałacyk Zielińskiego, Kościół garnizonowy, urokliwy Rynek, sławna ulica Henryka Sienkiewicza – główna ulica miasta z wieloma zabytkami, Synagoga oraz Cmentarz żydowski. W mieście działa także wiele instytucji kulturalnych: kin, teatrów (Teatr im. Stefana Żeromskiego, Kielecki Teatr Tańca czy Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”) oraz Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga.

Na uwagę zasługują również kieleckie muzea, między innymi Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, Muzeum Geologiczne czy jedyne w Polsce Muzeum Zabawek i Zabawy, które ma w swojej kolekcji współczesne i historyczne zabawki z całego świata.

A dlaczego mieszkańców Kielc i całego województwa świętokrzyskiego nazywa się „scyzorykami”? Ten tekst pewnie wielu z Was kojarzy choćby ze znanego utworu rapera pochodzącego z tego miasta, Liroya. Śpiewał on: „Scyzoryk, scyzoryk – tak na mnie wołają!”. Sami mieszkańcy często nie potrafią na to pytanie odpowiedzieć. Takie określenie znajdziemy już w inwentarzu muzeum Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego z 1911 roku. Czy nazwa ta ma coś wspólnego z zaprojektowanym w 1897 roku (przez Szwajcarów) kieszonkowym nożykiem? Wiadomo, że w regionie kieleckim w dawnych czasach produkowano tak zwaną białą broń oraz wyposażenie wojskowe. W XVIII wieku na terenie obecnych Kielc powstała firma „Gerlach”, która produkowała między innymi noże kuchenne. Jeszcze innym powodem może być to, że po II wojnie światowej większość mężczyzn z kieleckiego nosiło w kieszeni scyzoryk. Była to swego rodzaju moda. Nie ma zatem jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wiadomo jednak, że określenie to nie budzi negatywnych konotacji, a sami mieszkańcy chętnie się nim posługują w stosunku do siebie nawzajem.

Kielce są wyjątkowym miastem, dlatego my również postanowiliśmy się tutaj zatrzymać. Możecie odebrać zamówienia z nasionamarihuany.com.pl osobiście w Kielcach. Napiszcie lub zadzwońcie do nas, a ustalimy szczegóły doręczenia paczki. Możecie zamawiać u nas najlepszej jakości nasiona marihuany, od światowych producentów lub oleje CBD. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą! Poznajmy się osobiście w Kielcach!

Historia Kielc 

Kielce mają bogatą, acz często niedocenianą historię. Miasto istnieje już ponad 900 lat, a pierwsze wzmianki o Kielcach pochodzą z XI wieku. Wówczas powstał tutaj kościół pod wezwaniem św. Wojciecha. Prawa miejskie Kielce otrzymały w drugiej połowie XIII wieku. Jedna z legend głosi, że Kielce powstały dzięki Mieszkowi Bolesławowicowi (syn Bolesława Śmiałego), który podczas pogoni za zwierzyną, potknął się i stracił przytomność. Objawił mu się wówczas święty Wojciech, który pomógł mu odzyskać siły. Książę zbudował w tym miejscu osadę i nazwał ją Kielce – od kłów dzika, które tu odnalazł.

Na przełomie XI/XII wieku Władysław Herman nadał ziemie kieleckie krakowskim biskupom, dzięki którym wzniesiono tu kolegiatę pod wezwaniem NMP. Miasto doskonale się rozwijało, niestety, w XIII wieku najazdy Tatarów i wewnętrzne konflikty doprowadziły do całkowitego zniszczenia Kielc. Mieszkańcy jednak nie poddali się i szybko miasto odbudowali. W XIV wieku Kielce otrzymały akt lokacyjny na prawie magdeburskim. Na przełomie XV/XVI wieku zaczęło się tu rozwijać górnictwo oraz hutnictwo, dzięki odnalezieniu złóż surowców: rud żelaza, ołowiu oraz miedzi. Wiek XVI przyniósł prawdziwy rozkwit miasta. Powstały nowe kościoły, wybudowano pałac, jednak, mimo starań, Kielce nie miały większego znaczenia w ówczesnym województwie sandomierskim.

Najazd Szwedów w 1655 roku całkowicie zniszczył miasto, a epidemie różnorodnych chorób zdziesiątkowały ludność Kielc. W XVIII wieku miasto odbudowano i znów zaczął się rozkwit. W 1727 roku powstała tu szkoła średnia oraz seminarium duchowne. Zaczęły również działać teatry. Z czasem zaczęto wydobywać tu wapienie i wybudowano wapiennik, czyli specjalny piec do wypalania wapna. Sejm Czteroletni w 1789 roku ustanowił przyjęcie Kielc przez administrację królewską. Jednak dobra passa nie trwała długo. Kielce znów zostały zniszczone, tym razem przez wojnę polsko-rosyjską, a także insurekcję kościuszkowską. Po rozbiorach Polski, Kielce trafiły w ręce Austriaków i stały się stolicą austriackiego cyrkułu (powiat). Początek XIX wieku przyniósł jednak wielki pożar, który zniszczył drewniane budynki oraz ratusz. Za czasów Napoleona Kielce przyłączono do Księstwa Warszawskiego, a potem do Królestwa Polskiego. W 1816 roku miasto zostało stolicą ówczesnego województwa krakowskiego. Dobrej passy miasta nie przerwały nawet zabory. Rozwijała się tutaj przede wszystkim oświata. Powstała między innymi pierwsza techniczna uczelnia w Polsce. Mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w zrywach patriotycznych, co było powodem ich prześladowań. Podczas I wojny światowej na teren miasta wkroczył Józef Piłsudski i kilkuset mieszkańców zaciągnęło się do jego Kampanii Kadrowej. Po odzyskaniu niepodległości, Kielce zostały włączone do Centralnego Okręgu Przemysłowego. II wojna światowa zaskoczyła jednak mieszkańców, ale ci nie poddawali się i zakładali konspiracyjne organizacje. Powstały tu niemieckie obozy – dla jeńców polskich oraz jeńców Armii Czerwonej. W 1946 roku doszło do tak zwanego pogromu kieleckiego, który zupełnie zdziesiątkował ludność i zniszczył miasto. Dopiero w latach 60-tych XX wieku Kielce zaczęły na nowo się rozwijać. Powstawały szkoły, placówki kulturalne i artystyczne. Do dziś miasto intensywnie się rozwija. Jego bogata historia jest powodem do dumy dla wielu mieszkańców.