Kraków - sklep stacjonarny NasionaMarihuany.com.pl

Adres:

ul. Okulickiego 51

31-643 Kraków

tel. +48 537 333 330

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 12:00 – 17:00

Wtorek 12:00 – 17:00

Środa 12:00 – 17:00

Czwartek 12:00 – 17:00

Piątek 12:00 – 17:00

Sob. 9:30 – 12:00

Niedziela nieczynne

Odwiedź NasionaMarihuany.com.pl w Krakowie!

Każdy, kto miał okazję zwiedzać Kraków, doskonale wie, że to miasto z duszą. Kryje w sobie wiele tajemnic i nieprzerwanie, od wielu lat, zachwyca swoim pięknem. Przyciąga tłumy turystów z całego świata. Kraków przyciągnął również nas. Znajdziesz tutaj nasz sklep stacjonarny nasionamarihuany.com.pl. Koniecznie musisz nas odwiedzić!

Kraków to miasto z historią, którą warto poznać. Zajmuje drugie miejsce w kraju pod względem liczby ludności oraz powierzchni. Na najwyższym stopniu podium znajduje się Warszawa, w której również nas znajdziesz! W stolicy możesz odebrać osobiście paczkę od nasionamarihuany.com.pl. Po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, dostarczymy Ci zamówienie w umówione miejsce. Wróćmy jednak do Krakowa. Miasto to położone jest w południowej części Polski, w województwie małopolskim, nad rzeką Wisłą. Wraz z ościennymi gminami tworzy aglomerację krakowską.

Kraków do 1795 roku pełnił funkcję stolicy Polski. To również miasto koronacyjne, a także nekropolia polskich królów. Obecnie swoje siedziby mają tutaj między innymi Polska Akademia Umiejętności oraz Narodowe Centrum Nauki. Warto dodać, że Kraków, zaraz po Warszawie, może pochwalić się ogromnym rynkiem nowoczesnej powierzchni biurowej. Miasto stale się rozwija i przyciąga firmy z całego świata.

Kraków jest również bardzo ważnym, a także jednym z większych, węzłów kolejowych w Polsce. Ma połączenie ze wszystkimi najważniejszymi miastami w naszym kraju, a także połączenia międzynarodowe. W mieście znajduje się kilka dworców, w tym Dworzec Kraków Główny zlokalizowany w centrum miasta. Kraków jest także ważnym węzłem transportowym. Miasto przecina kilka dróg krajowych i europejskich. Pod Krakowem, dokładnie w Balicach, znajduje się natomiast port lotniczy im. Jana Pawła II, który zajmuje drugie miejsce w Polsce pod względem ruchliwości.

Kraków jest również, niestety, jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia zajmuje 11. miejsce wśród najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej. Powodem jest między innymi położenie geograficzne miasta, które znacznie utrudnia jego wentylację. Zwłaszcza zimą Kraków spowity jest smogiem. Władze miasta rozpoczęły jednak walkę o to, by powietrze w Krakowie było mniej zanieczyszczone. Efekty mogą być widoczne (i wyczuwalne) w ciągu kilku najbliższych lat.

Do Krakowa ściągają rzesze studentów. W mieście działa ponad 20 uczelni publicznych i prywatnych, w tym między innymi Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy, Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Sztuk Teatralnych. Dla wielu to ogromny prestiż studiować w tym mieście.

W 2000 roku Kraków pełnił funkcję Europejskiej Stolicy Kultury. W 2007 roku został wyróżniony tytułem najmodniejszego miasta świata. Co roku przyjeżdżają tu miliony turystów krajowych i zagranicznych (głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch i Francji). Ważną rolę odgrywa tu również turystyka religijna czy pielgrzymkowa. Kraków nieustannie się rozwija i jest doskonałym miastem turystycznym. Każdy, kto tu przyjedzie, bez wątpienia, powinien odwiedzić Zamek Królewski na Wawelu, Stare Miasto znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa Unesco, urokliwy i tętniący życiem Rynek Główny z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Warty odwiedzenia jest również Kazimierz i Kopiec Kościuszki. Znajdziemy tutaj także kilkanaście tras turystycznych, w tym między innymi Drogę Królewską (Via Regia), Trasę Uniwersytecką czy Trasę Ścieżkami Jana Pawła II.

W Krakowie działa 11 dużych oraz sporo mniejszych teatrów oraz filharmonia im. Karola Szymanowskiego. Odbywają się tutaj również liczne festiwale i imprezy kulturalne. Warto wpomnieć choćby Coke Live Music Festival, Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Zaczarowanej Piosenki, Festiwal Nauki w Krakowie czy coroczne święto studentów – Juwenalia. W mieście kręcono niezliczoną ilość polskich i zagranicznych filmów oraz seriali.

Kraków ma ogromny potencjał i cieszy się prawdziwą renomą. Tworzy idealne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Blisko 800 tysięcy mieszkańców i świetnie rozwinięta turystyka gwarantują udany biznes. Nie bez powodu, my również postanowiliśmy otworzyć tutaj swój sklep stacjonarny nasionamarihuany.com.pl. Znajdziecie nas na ulicy Okulickiego 51 (Kraków-Nowa Huta). Współpracujemy z największymi i najbardziej cenionymi producentami nasion marihuany (Dutch Passion, Royal Queen Seeds), dlatego zapewniamy najwyższej jakości, świeże ziarna. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów i staramy się spełniać wszystkie najważniejsze wymagania. Z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy najlepszym seedbankiem w Polsce. Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Krakowie! Gwarantujemy fachową obsługę i najlepsze nasiona marihuany!

Historia Krakowa

Dowody wskazują, że już w epoce kamienia łupanego wzgórze wawelskie zamieszkiwała ludność. Pierwsze wzmianki udokumentowane pochodzą jednak z 965 roku. W X wieku Kraków został włączony do państwa polskiego. Trwają jednak spory, co do dokładnej daty tego wydarzenia. Jedni przyjmują, że stało się to w 990 roku, za rządów Mieszka I, inni, że 9 lat później, kiedy panował Bolesław Chrobry. Na przełomie X/XI wieku w grodzie krakowskim zaczęły powstawać pierwsze murowane budowle, między innymi kościoły romańskie oraz zamek. W 1000 roku w Krakowie zostało utworzone biskupstwo, a w 1150 roku swoją działalność rozpoczęła tu sławna szkoła katedralna. W 1142 roku jeden z biskupów konsekrował drugą katedrę wawelską, gdzie złożono ciało św. Stanisława. Miasto prężnie się rozwijało. Nie przeszkodziło mu w tym nawet rozbicie dzielnicowe w XII wieku, a także walki dzielnicowych książąt. Większe znaczenie Kraków zyskał w 1138 roku, kiedy za sprawą testamentu Bolesława Krzywoustego stał się niejako stolicą. Najazd Tatarów w 1241 roku spowodował wiele zniszczeń, jednak mieszkańcy szybko je odbudowali. Potawili nowe budowle – styl romański został zastąpiony gotyckim. W 1257 roku Kraków doczekał się aktu lokacyjnego na prawie magdeburskim. Wówczas został wyznaczony nowy układ miasta – z centralnym rynkiem i regularnie odchodzącymi od niego uliczkami. Kolejne lata upłynęły mieszkańcom na wzmacnianiu systemu obronnego. Ważną datą w historii Krakowa jest rok 1320, kiedy to odbyła się tutaj pierwsza koronacja. Koronowany był Władysław Łokietek i jego żona Jadwiga. Kraków był świadkiem kilkudziesięciu koronacji. Katedra na Wawelu stała się natomiast nekropolią królewską.

Duże znaczenie dla rozwoju miasta miały rządy Kazimierza Wielkiego, który był prawdziwym mecenasem sztuki i nauki, a także założycielem dwóch nowych miast, czyli Kleparza oraz Kazimierza. Za jego panowania kościoły zyskały nowy blask, trwała także budowa kościoła Mariackiego oraz przebudowa zamku i katedry na Wawelu, Sukiennic oraz ratusza. Kazimierz Wielki był również założycielem Akademii Krakowskiej (1364), która przekształciła się później w znany i ceniony w całej Europie Uniwersytet Jagielloński.

Za czasów Jagiellonów Kraków stał się prawdziwym mocarstwem. Początek najpotężniejszej polskiej dysnastii, która rządziła ponad 200 lat, dał Władysław Jagiełło (koronacja w 1386 roku). Kraków został stolicą monarchii. Jej powierzchnia obejmowała zarówno polskie ziemie, jak również litewsko-ruskie. Prężnie działający królewski dwór kształtował artystyczne i kulturalne życie miasta. Przybywali tutaj uczeni z różnych stron, w tym między innymi artysta Wit Stwosz, który w 1477 roku stworzył słynny ołtarz w kościele Mariackim. Kilkanaście lat później rozpoczęła się wielka przebudowa zamku na Wawelu, która trwała ponad 30 lat, a efektem była prawdziwa perła architektury. Kraków, niestety, stracił na znaczeniu, kiedy pod koniec XVI wieku przeniesiono stolicę do Warszawy. Kolejny wiek przyniósł epidemię czarnej ospy, która zebrała potężne żniwo. Szacuje się, że w jej wyniku zmarło ponad 20 tysięcy osób. Najazdy szwedzkie zdewastowały miasto. Mieszkańcy odbudowali jednak kościoły na wzór barokowy i tutaj skupiała się cała artystyczna śmietanka. Na początku XVIII wieku wojska szwedzkie znów uderzyły i przyczyniły się między innymi do spalenia zamku na Wawelu. Nie bez znaczenia pozostały również najazdy prusów i armii rosyjskiej. Pierwszy rozbiór Polski w 1772 roku sprawił, że część Małopolski trafiła w ręce Austriaków. Nie pomogła nawet insurekcja kościuszkowska, która początek miała 24 marca 1794 roku. Zakończyła się klęską. W 1795 roku Kraków został przyłączony do Austrii. Zła passa nie trwała jednak długo. Po wcieleniu do Księstwa Warszawskiego i upadku Napoleona, Kraków stał się wolnym miastem. Jako jedyny zachował autonomię po upadku powstania listopadowego. Niestety, w 1846 roku znów trafił w ręce okupantów austriackich. Mimo to miasto rozwijało się i stało się symbolem polskości. Powstawały tu i rozwijały się placówki kulturalne i naukowe, w tym między innymi Akademia Sztuk Pięknych czy Akademia Umiejętności. Ruchy niepodległościowe zaczęły się nasilać, działały partie polityczne. Po odzyskaniu niepodległości Kraków pełnił bardzo ważną rolę. II wojna światowa przerwała jednak lata świetności. W obozach koncentracyjnych znaleźli się najwybitniejsi uczeni. Zniszczono najważniejsze pomniki. Naprawy strat po wojnie trwały latami. Kraków długo próbował odzyskać uprzywilejowaną pozycję. Wbrew działaniom władz, środowiska naukowe i artystyczne nie przestały jednak funkcjonować. Kraków z czasem odzyskał swoją świetność. Obecnie cieszy się mianem jednego z najpiękniejszych miast Polski.