Warszawa - odbiór osobisty nasion konopi

Sklep NasionaMarihuany.com.pl w stolicy! Warszawa kolejnym miastem na mapie Polski, gdzie przekażemy Ci osobiście paczkę z zamówieniem!

Zachęcamy do kontaktu mailowego info@nasionamarihuany.com.pl lub telefonicznego 534 920 920 umówimy się w dowolnym miejscu by przekazać Wam zamówienie.

Godziny doręczenia paczek, do wcześniejszego ustalenia.

Warszawa – spotkajmy się!

Warszawa już od ponad czterech stuleci jest stolicą Polski. To największe miasto w naszym kraju. Wielu rodaków uważa, że można się w nim zakochać, są również tacy, których Warszawa przytłacza. Nie ma jednak żadnych wątpliwości co do tego, że stolica przyciąga tłumy Polaków, a także cudzoziemców. My też zdecydowaliśmy się tu zacumować. W Warszawie możecie osobiście odbierać paczki zamówione na nasionamarihuany.com.pl.

Warszawa to nie jedyne miejsce, w którym nas znajdziecie. Nasionamarihuany.com.pl stacjonują również w Łodzi, Krakowie i Kielcach. W każdym z tych miast możecie się z nami spotkać, zapraszamy!

Warszawa – największe miasto w Polsce, stolica naszego kraju oraz województwa mazowieckiego – położona jest w środkowo-wschodniej części Polski, na Mazowszu. Miasto nie ma sobie równych pod względem liczby mieszkańców – prawie 1,8 mln ludności zamieszkuje stolicę. Jej powierzchnia wynosi natomiast 517, 24 km2. Nasza stolica jest laureatką wielu wyróżnień, między innymi otrzymała Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Warszawski Krzyż Powstańczy. Obecnie, Warszawa odgrywa bardzo ważną rolę na arenie międzynarodowej.

Warszawa to jedyna w całej Europie stolica, która położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie narodowego parku – Kampinoskiego Parku Narodowego. Leży dokładnie w środkowym biegu najbardziej znanej polskiej rzeki – Wisły, która wije się tutaj przez 28 km. Jej szerokość wynosi od 350-1000 metrów. Warszawa wraz z okalającymi ją miastami tworzy tak zwaną aglomerację warszawską, która mieści blisko 3 miliony ludności.

Warszawa jest niezwykle atrakcyjnym miastem – bardzo ważnym ośrodkiem kulturalnym, naukowym, ale również politycznym i gospodarczym. Wystarczy wspomnieć choćby o mieszczącej się tutaj siedzibie Prezydenta oraz Sejmu i Senatu. Swoją siedzibę ma tu również Narodowy Bank Polski.

Stolica jest doskonale skomunikowana z całą Polską, a także Europą. W Warszawie znajduje się kilkanaście dworców kolejowych oraz najpopularniejsze lotnisko im. Fryderyka Chopina.

Symbolem Warszawy jest Syrenka, którą znajdziemy między innymi w herbie miasta. Ze stolicą związanych jest wiele znanych legend, w tym legenda o wspomnianej Syrence. Głosi ona, że pewnego dnia z wody wyszła piękna syrena, której Warszawa tak się spodobała, że postanowiła zostać tu na zawsze. Swoim cudnym śpiewem przekonała do siebie okolicznych rybaków. Syrenka została jednak uwięziona przez bogatego kupca. Kiedy rybacy usłyszeli jej płacz, uwolnili ją. Ta w ramach wdzięczności obiecała im, że zawsze będzie ich chronić. Uzbrojona w miecz i tarczę stała się najbardziej znanym symbolem miasta. Z nazwą stolicy wiąże się natomiast inna znana legenda – o Warsie i Sawie. Ma ona jednak kilka wersji i nie do końca wiadomo, czy właśnie ona odpowiada za nazwę miasta. Wiadomo natomiast, że nazwa pojawia się po raz pierwszy w dokumentach z 1321 roku jako Warseuiensis, a z 1482 roku jako Warschouia. W średniowieczu obowiązywała nazwa Warszewa, pochodząca od imienia Warsz, które nosili właściciele części terenów miasta (przedstawiciele rodu Rawów, herbu Rawa). Pod koniec XV wieku zaczęto posługiwać się nazwą Warszawa – efekt zasad mazowieckiej wymowy dialektycznej. 

W stolicy nie brakuje różnorodnych atrakcji. Każdy znajdzie tutaj rozrywkę dla siebie. Na pewno warto zobaczyć Stare i Nowe Miasto, gdzie można nieco odetchnąć od zgiełku. Nie brakuje tu klimatycznych skwerów i kawiarenek. Rynek Starego i Rynek Nowego Miasta zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim tętnią życiem. Odbywają się tu przeróżne koncerty i przedstawienia. Warto również pokonać Trakt Królewski – to trasa rozpoczynająca się przy Placu Zamkowym, a kończąca na Wilanowie. Po drodze można zobaczyć między innymi Aleje Ujazdowskie, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat czy słynne Łazienki Królewskie ze wspaniałą architekturą i zielenią. Na uwagę zasługuje równie Warszawska Praga – niezwykle interesująca dzielnica stolicy, gdzie stacjonują rozmaici artyści. Funkcjonuje tu wiele modnych klubów. Atrakcją turystyczną Warszawy jest także Zoo, gdzie na powierzchni około 40 hektarów żyje blisko 12 tysięcy różnorodnych zwierząt.

Co jeszcze warto zobaczyć w Warszawie? Z całą pewnością Centrum Nauki Kopernik, czyli jedną z najnowocześniejszych instytucji tego rodzaju w Europie. Poza tym nie można pominąć Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Fryderyka Chopina z największą na świecie kolekcją, Narodową Galerię Sztuki Zachętę oraz Cmentarz na Powązkach. Koniecznie trzeba również zobaczyć PGE Stadion Narodowy. Miłośnicy zakupów mogą wybierać spośród licznych galerii handlowych. Warszawa to również miejsce dla aktywnych. Znajdziemy tutaj mnóstwo kompleksów sportowych, basenów, kortów, lodowisk oraz ścieżek rowerowych. Warszawa przyciąga tłumy tursytów, którzy na nudę w stolicy narzekać nie mogą.

Warszawa jest również chętnie wybieranym miastem do studiowania. Młodzi ludzie mają spory wybór różnorodnych uczelni: Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Handlową, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Politechnikę Warszawską, Akademię Sztuk Pięknych czy Akademię Teatralną. To tylko niewielka część uczelni znajdujących się w stolicy. Nie wspominając o placówkach prywatnych.

Warszawa to niezwykle klimatyczne miasto. Nie bez powodu my również tutaj jesteśmy. To kolejne miasto na mapie Polski, gdzie osobiście przekażemy Ci paczkę z Twoim zamówieniem. Chcesz skorzystać z tej możliwości? Napisz do nas na info@nasionamarihuany.com.pl, a umówimy się w dogodnym miejscu, w ustalonym wcześniej terminie, by wręczyć Ci Twoje zamówienie. Skorzystaj z tej wygodnej opcji! Zamów u nas najwyższej jakości ziarna marihuany lub oleje CBD i odbierz paczkę w Warszawie!

Historia Warszawy

Zanim powstała Warszawa, w jej miejscu znajdował się między innymi gród Stare Bródno (X/XI wiek) oraz gród Jazdów (XII/XIII wiek), a także osada Kamion, Solec i Gocław.

Początki miasta Warszawa to XIII wiek, kiedy zamożni kupcy toruńscy (sprowadzeni przez księcia Bolesława II Mazowieckiego) na miejscu obecnej Starówki założyli gród, zwany Starą Warszawą. Zgodnie z legendą, mieszkaniec grodu – rybak o imieniu Wars spotkał przepiękną syrenę. Zakochał się w niej i każdej nocy przychodził ją podziwiać. Kiedy wyznał jej miłość, okazało się, że ona również go pokochała. Syrena, o imieniu Sawa, zamieniła się w kobietę i wraz z Warsem stworzyli szczęśliwą rodzinę. Przyjęło się, że od ich imion utworzono nazwę miasta, jednak, jak wspominaliśmy wyżej, fakty wskazują na coś zupełnie innego. Nazwę stolica zyskała prawdopodobnie od Warsza, pochodzącego z rodu Rawiczów (herbu Rawa), który był założycielem osady znajdującej się na terenie obecnego Mariensztatu.

Ważną datą w historii Warszawy jest rok 1300, kiedy to otrzymała ona na prawie chełmińskim akt lokacyjny (niestety, dokument zaginął). Stara Warszawa miała powierzchnię około 20 hektarów. Sto lat później powstało kolejne miasto – Nowa Warszawa, zlokalizowane na północ od Starej Warszawy. W 1413 roku przeniesiono stolicę Mazowsza do Warszawy. Wcześniej mieściła się ona w Czersku. W 1526 roku natomiast przyłączono Mazowsze łącznie z Warszawą do Korony. To ważne wydarzenie pozostało nie bez wpływu na rozwój miasta. Mieszkańcy Warszawy uzyskali liczne przywileje, między innymi ułatwienia podatkowe, które wpłynęły na bujny rozkwit handlu. Zaczęły powstawać różorodne przedsiębiorstwa i miasto zyskiwało coraz lepszą pozycję. Na dodatek, do dworu Jazdów sprowadziła się królowa Bona, a na miejscu chętnie bywał również Zygmunt August. Między innymi dlatego w roku 1569 podczas sejmu w Lublinie ustalono, że w Warszawie będą odbywały się obrady sejmów walnych Korony, a także Wielkiego Księstwa Litewskiego. 4 lata później Warszawa stała się również miejscem elekcji kolejnych władców polskich. Niezwykle istotnym dla Warszawy wydarzeniem był pożar na Wawelu, który stał się bezpośrednią przyczyną przeniesienia dworu królewskiego z Krakowa do Warszawy. Miało to miejsce w 1595 roku za panowania Zygmunta III Wazy. Dzięki tym przenosinom miasto zaczęło się rozwijać i nieformalnie pełniło funkcję stolicy przez następne lata. Potop szwedzki (1655-1660) zburzył dobrą passę Warszawy. Wojny polsko-szwedzkie wyniszczyły miasto. Zostało obrabowane z wielkich dzieł, zbiorów i kolekcji. Wraz z pojawieniem się Jana III Sobieskiego Warszawa odzyskała jednak nadzieję. Nowy król był mocno zaangażowany w życie naukowe i kulturalne miasta – wspierał uczonych i artystów. Dzięki niemu Warszawa znów zaczęła rozkwitać. Jan III Sobieski zgromadził imponującą bibliotekę, był również fundatorem rozmaitych budowli. Po dobrym okresie znów nastały gorsze czasy. Tym razem powodem był konflikt wewnątrz kraju. Dotyczył on podwójnej elekcji Augusta II Mocnego oraz Stanisława Leszczyńskiego. Warszawa jednak nie poddawała się i czekała na lepszy moment. Ten nadszedł po powrocie na tron Augusta II. To był jednak dopiero początek bujnego rozkwitu. Kiedy na tron wstąpił Stanisław August Poniatowski (ostatni król Polski) nadeszła złota era dla miasta. Dzięki niemu Warszawa stała się centrum życia kulturalnego, a także politycznego. Król niezwykle wspierał rozwój nauki, oświaty i sztuki. 3 maja 1791 roku uchwalono w Warszawie konstytucję – pierwszą w Europie, drugą na świecie. Reformy wzmocniły państwo, ale ściągnęły na Polskę rosyjską interwencję wojskową. Kiedy przyszedł czas rozbiorów, Warszawa, niestety, znów wiele straciła. Po trzecim rozbiorze, miasto trafiło w ręce Prusów. Chwilową nadzieją był Napoleon, który w 1807 roku przyczynił się do utworzenia Księstwa Warszawskiego. Nie przetrwało ono jednak zbyt długo. Po klęsce Napoleona w 1815 roku przestało istnieć. W tym samym roku jednak postanowienia kongresu wiedeńskiego uczyniły Warszawę stolicą Królestwa Polskiego. Było ono w dużej mierze zależne od Rosji, która hamowała rozwój miasta. Resztki autonomii Królestwo Polskie straciło po upadku powstania listopadowego (1830-1831) oraz styczniowego (1863-1864). I wojna światowa to czas, kiedy Warszawa znajdowała się pod niemiecką okupacją. W 1918 roku, kiedy Polska odzyskała niepodległość, Warszawa na nowo została stolicą państwa polskiego. Radość nie trwała długo. W 1939 roku wybuchła II wojna światowa i miasto znów ucierpiało. Najwięcej strat przyniósł rok 1944, kiedy doszło do powstania warszawskiego. Miasto zostało wówczas prawie zrównane z ziemią. Szacuje się, że zniszczeniu uległo ponad 80% jego powierzchni. Nadzieja w narodzie jednak nigdy nie umarła. Po 1945 roku Warszawiacy zaczęli odbudowywać miasto. Dzięki ich wysiłkowi dzisiejsza Warszawa zachwyca swoim blaskiem.